Nafta ndryshon pak

11:33 / 25.02.2013

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtar kanë qenë të brishta dhe me ndryshime shumë të vogla. Ky indeks sugjeron se ekonomia e dytë në botë mund të reduktojë masën e naftës bruto që konsumon. Edhe të hënën si zakonisht nafta e papërpunuar e Londrës është shitur më shtrenjtë se ajo e papërpunuar amerikane.

Nafta bruto Brent e Londrës për prillin u rrit 1 cent në 114.11 dollarë për fuçi.

Nafta bruto amerikane për prillin ra 2 cent në 93.11 dollarë për fuçi. Fokusi i tregut do të jetë tek zhvillimi i zgjedhjeve italiane që përfundojnë sot pasdite. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.