Nafta vazhdon me rritje

12:36 / 31.01.2013

Çmimet e naftës në bursat ndërkombëtare kanë vazhduar të rriten edhe të enjten. Por edhe sot, sikurse edhe ditëve të tjera, nafta e papërpunuar e Londrës ka vazhduar të prij me çmim ndaj asaj amerikane.

Për momentin nafta bruto Brent e Londrës u rrit 19 cent në 115.09 dollarë për fuçi. Nafta bruto amerikane për marsin ra 7 cent në 97.87 dollarë për fuçi. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.