Rompuy: Eurozona është jashtë rrezikut

9:20 / 27.02.2013

Kryetari i Këshillit të Bashkimi Evropian (BE), Herman Van Rompuy mendon se kriza ekonomike dhe sociale në Bashkimin Europian është drejt fundit.

"Europa ka përjetuar një situatë ekonomike dhe sociale tejet të vështirë, por viti 2012 shënoi fillimin e daljes nga kriza. Sipas mendimit tim, eurozona nuk është më në rrezik", - tha ai të martën në një konferencë shtypi në Talin.

Në të njëjtën kohë, Herman Van Rompuy bëri thirrje për të mos e nënvlerësuar situatën duke marrë shkas nga ndryshimet pozitive. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.