Rrisni shanset për punësim

10:07 / 13.02.2013

Mësoni si ta përgatisni CV-në tuaj profesionalisht përmes trajnimit të ofruar nga Cambridge School Training Center.

Sa herë ju ka ndodhur që pasi të aplikoni në një konkurs për punë ju të mos merrni asnjë përgjigje, e as të mos ftoheni në intervistë. Ju keni një kualifikim adekuat por CV-ja juaj nuk është në nivelin e duhur për ta bindur menaxherin e burimeve njerëzore. Kjo ndodhë pasi që punëdhënësit pranojnë mes 100 dhe 300 aplikime për çdo konkurs që ata shpallin që nënkupton që CV-ja juaj ka maksimum 1 minutë të impresionoj punëdhënësin. Në shumicën e rasteve, në intervistë ftohen maksimum 10 persona.

Nuk është personi me i kualifikuar ai qe e pranon thirrjen për interviste! Është ai i cili ka aplikuar me CV-në më efektive. Nuk është personi me i kualifikuar ai i cili e fiton vendin e punës! Është ai i cili ka arritur më së miri t’i bindë panelin intervistues për aftësitë e tij.

Mënyra se si CV-ja juaj përgatitet dhe shkruhet, dhe përshtypja që len ajo te punëdhënësi e determinojnë mundësin tuaj për punësim.

Përgatituni për aplikime me te denjët dhe rritni shanset për punësim duke ndjekur kursin 2 ditore me temën “Përgatitja e CV-së, Letrës motivuese dhe Teknikat efektive për intervistë”,

Trajnimi mbahet në Cambridge School Training Center më datat 15-16 Shkurt 2013.

Për më shumë informata rreth përmbajtjes së kursit klikoni ne linkun në vijim:
http://cambridge-ks.com/?cid=1,70&app=cms. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.