Të mërkurën 99 fermerë marrin 1.1 milion euro grante

14:03 / 25.12.2012

Ministria e Bujqësisë Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR), ka njoftuar se të mërkurën do të bënë ndarjen e grandeve në vlerë prej mbi 1.1 milion euro për 99 fermerë.

Sipas ministrisë së Bujqësisë përfitues të granteve investive në mbi 1.1 milion euro në këtë sektor janë gjithsej 99 fermerë dhe secilit prej tyre, në formë çekut do t’u ndahet granti investiv nga ministri i MBPZHR-së, Blerand Stavileci.

Në ceremoni pritet të marrin pjesë edhe përfaqësuesit e shoqatave të fermerëve, përfaqësuesit e institucioneve financiare, etj. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.