Transport falas për në Albi Mall

19:52 / 15.02.2013

Qendra tregtare më e Madhe në Kosovë, Albi Mall, ka filluar transportin falas me autobus: nga lagjet e Prishtinës për në Albi Mall - dhe anasjelltas.

Tash e tutje, të gjithë konsumatorët të cilët kanë nevojë për të blerë në hipermarketin modern - veshmbathje nga brendet më të njohura botërore, kozmetikë, teknikë të bardhë, bizhuteri - apo për të vizituar restorantet, për të luajtur bowling, për t’i dërguar fëmijët tek këndi i tyre i lojërave, për ta bërë një pushim të këndshëm në ambientet e kësaj qendre... tash e tutje nuk kanë pse të brengosen për transport.

Transporti është gratis nga të gjitha lagjet e Prishtinës, duke përshkuar këto stacione: Albi Mall, Te Rrethi, Lagja e Spitalit, Konviktet, Fakulteti Ekonomik, Teatri Kombëtar, Plepat, Qafa, Pallati i Rinisë, Tre Sheshirat, stacioni përballë selisë së AAK-së, Posta e Madhe, Rrethi dhe përfundon në Albi Mall.

Më poshtë është paraqitur skema e orarit si dhe pikat në të cilat mund ta prisni autobusin.

Autobusi është i brenduar me logon e Albi Mall dhe ka mbishkrimin: “Transport gratis për konsumatorë”

Për më shumë klikoni këtu

 

Albi Mall: Vendi i familjes suaj!

 

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.