Zgjatet afati për privatizimin e PTK-së

16:26 / 9.01.2013

Ministria e Zhvillimit Ekonomik (MZHE), ka njoftuar të mërkurën se prapë e ka shtyrë afatin për dorëzimin e ofertave për Privatizimin e Postë Telekomit të Kosovës (PTK).

Ky proces i cili ka dështuar një herë është shtyrë edhe herëve të tjera. “Komisioni Qeveritar për Privatizimin e PTK-së ka aprovuar kërkesat e kompanive të para-kualifikuara për të ju dhënë kohë shtesë për përgatitjen e ofertave dhe ka shtyrë afatin e dorëzimit të ofertave për kompanitë e para kualifikuara”, ka njoftuar MZHE-ja.

Afati i ri i dorëzimit të ofertave në procesin e privatizimit të PTK-së është 31 janari i këtij viti. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.