Feston Hasi, por jo dhe Vangjeli

Një gol shënuar në minutën e 70-të nga sulmuesi serbo-hungarez Nemanja Nikoliç i ka dhënë një fitore të artë 1-0 Legias së Varshavës sot në Sllovaki, kundër Trençinit.

Skuadra e drejtuar nga Besnik Hasi e ka nisur keq sezonin, duke humbur Superkupën dhe duke barazuar dy ndeshjet e para në kampionat, por gjithçka në këtë moment luhet për kualifikimin në grupet e Ligës së Kampioneve dhe klubi nuk i kushton fare rëndësi ndeshjeve të tjera.

Për këtë arsye, fitorja e sotme është “ar”, pasi kthimi në Varshavë është më i thjeshtë dhe faza play-off është shumë pranë.

Ndërkaq, Astra Xhurxhu e Kristi Vangjelit barazoi 1-1 në shtëpi ndaj FC Kopenhagenit, një rezultat aspak pozitiv, para kthimit në Danimarkë, ku do të nevojitet fitore ose barazim me shumë gola.

Rumunët shënuan që në minutën e shtatë, por ndeshja ishte shumë e ekuilibruar dhe danezët barazuan në minutën e 65-të.

Vangjeli ishte titullar dhe në minutën e 78-të u ndëshkua edhe me karton të verdhë.

Ndërkaq, sulmuesi i Kosovës Elbasan Rashani qëndroi në stol sot, në fitoren 2-1 që Rozenborgu arriti ndaj APOEL Nikozisë.

EL Hasi

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Barcelona ka dy javë kohë për të zgjedhur numrin 10 – në klub kanë tri opsione

Nuk ishte vetëm dëshira e Mbappes, te PSG zbulojnë se kush tjetër konsiderohet fajtor për largimin e francezit

“Nuk pendohem që e shita, ishte marrëveshje e mirë” - pronari i Cluj flet pas shitjes së Ermal Krasniqit

"Unë thjesht dua të luaj futboll" - Vini Jr me një gjest të shëmtuar në miqësore, Laporte tallet me të pas ndeshjes