Aeroplani aterron me sukses, edhe pse kishte humbur rrotën (Video)

23:36 / 7.01.2013

Një pilot kinez ka arritur që ta aterrojë një aeroplan, të cilit më herët i kishte rënë njëra rrotë.

21-vjeçari është detyruar që të qarkullojë katër orë mbi aeroportin në afërsi të Melbourne, në mënyrë që të harxhonte sa më shumë karburant për t’iu shmangur ndonjë eksplodimi të mundshëm.

Më pas, ai e ka aterruar aeroplanin e tipit Piper Warrior me vetëm dy rrota. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.