Anije nga bora (Foto)

17:40 / 27.01.2013

Katër të rinj turq nga një vendbanim në Hakkari, kanë ndërtuar një anije prej bore të gjatë dhjetë metra.

Atyre u janë dashur katër ditë që të sjellin borën edhe nga vende të afërta për ta ndërtuar anijen 10 metra të gjatë, 3.5 metra të gjerë dhe 3.5 metra të lartë.

Për më shumë, ata në anije kanë krijuar edhe një pëllumb prej bore, si simbol i paqes.

“Jemi mbledhur dhe vendosëm të ndërtojmë diçka që nuk ishte parë deri më tash. Vendosëm të ndërtojmë diçka që do të ishte simbol i paqes. Ishte vështirë të mblidhnim borën, sepse na është dashur shumë borë. Më pas, krijuam edhe pëllumbin që simbolizon paqen. Ishte vështirë, por ia dolëm”, ka thënë njëri nga të rinjtë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.