Dhia që e priti trenin

17:27 / 5.01.2013

Shpeshherë ndodh që kafshët të përfshihen në situata qesharake, ndërsa në një stacion në Zvicër është fotografuar një dhi duke “pritur” trenin.

Punëtorët në stacionin hekurudhor ishin habitur kur e kanë vërejtur dhinë duke qëndruar e qetë në stacion. Ajo nuk ishte frikësuar aspak kur i ka parë, sikur të ishte një ‘pasagjere’ e rregullt.

“Nuk e dimë si ka shkuar në stacion, por tani gjendet në fermë, në vend të sigurt”, ka thënë një zëdhënës policie.

Dhia është dërguar te pronari falë një çipi që e ka pasur nën lëkurë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.