Dirigjenti gjashtëvjeçar (Video)

20:52 / 26.02.2013

Djaloshi Jonathan Okseniuk është një talent i pazakontë muzikor. Që nga mosha trevjeçare ai luan në violinë dhe piano, si edhe dirigjon.

Në moshën trevjeçare, ai e ka dirigjuar orkestrën e Kremlinit, ndërsa ka pasur rastin të qëndrojë edhe para orkestrës së madhe Arizona Musicfest.

Për ditëlindjen e tij të shtatë ai ka dëshiruar një dhuratë të veçantë – një orkestër personale. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.