Djaloshi që ka dado pitonin gjigant (Foto)

17:05 / 4.02.2013

Një familje kineze ka marrë kritika të shumta pasi e ka lejuar një gjarpër të madh të qëndrojë në afërsi të fëmijës së tyre 13-vjeçar dhe të marrë rolin e dados së tij.

 Azhe Liu ka lindur gjashtë vite pasi babai i tij kishte sjellë në shtëpi vezë të pitonit, nga të cilat ka dalë gjarpri. Në vend se të frikësohet, djaloshi është bërë mjaft i afërt me pitonin e gjatë 4.5 metra dhe që peshon 100 kilogramë.

“Pas një kohe të caktuar u bindëm se gjarpri nuk do ta lëndojë djalin dhe filluam t’i lëmë së bashku. Ata u bënë të pandashëm”, ka treguar babai i fëmijës.

“Pitoni është shumë i kujdesshëm, asnjëherë nuk më shtyp shumë. Atëherë kur njerëzit t’i kuptojnë kafshët, do të përshtaten shumë më mirë”, ka thënë djaloshi. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.