E godet treni në përpjekje për të bërë fotografi (Foto)

19:16 / 8.02.2013

Një studente kineze ka pësuar një aksident duke pozuar pranë një hekurudhe – atë e ka goditur treni, por fatmirësisht ka shpëtuar.

20-vjeçarja Xiao Li e kishte lutur shoqen e saj që t’ia fotografojë flokët kur t’i merr ajri teksa treni kalon me shpejtësi nëpër hekurudhë.

Mirëpo, në një moment ajo është afruar tepër dhe treni që ecte me shpejtësi 145 km/h e ka goditur dhe e ka përplasur anash.

“E ndjeva goditjen dhe fluturova anash. Nuk e kam kuptuar se jam shumë afër. Shpatullën e kam të lënduar, por jam e lumtur që jam gjallë. Herën tjetër do të fotografohem në situata më pak të rrezikshme”, ka treguar Li.

“Është e ndalur të jesh pranë hekurudhës, ndërsa vajza veçmë është ndëshkuar”, ka thënë një zëdhënës i policisë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.