Fabrikë e nëndheshme e kanabisit

20:14 / 5.02.2013

Një baba dhe një bir e kanë ndërtuar një fabrikë të nëndheshme të kanabisit, rreth 3.7 metra nën kopshtin e tyre, ndërsa hyrjen e kishin mbuluar me një beton.

Telegraph njofton se 54-vjeçari David Mundy në vitin 2011 e kishte ka gropuar dheun në pronën e tij në Pendlebury, ndërsa është ndihmuar edhe nga djali i tij 29-vjeçar, Anthony.

Gjykata Mbretërore e Mançesterit i ka dënuar të dy me nga 15 javë me lirim me kusht për prodhim të drogës të kategorisë B. Ata po ashtu do të punojnë 80 orë punë pa pagesë.

David Mundy do të paguajë edhe 13.000 funte dëmshpërblim për drogën e shitur. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.