Fëmija kapi gishtin e mjekut ende pa lindur

17:09 / 3.01.2013

Fotografia, në të cilën shfaqet dora e një foshnjeje ende pa dalë nga barku i nënës duke kapur gishtin e mjekut, është bërë sensacion në internet.

Derisa mjekët po i bënin prerjen cezariane nënës Alicia Atkins, fëmija i saj nxori dorën dhe kapi gishtin e mjekut – transmeton Start.

Babai i foshnjës, Randy Atkins, kur e dëgjoi mjekun tek thoshte: “Ej, ajo po më kap gishtin”, reagoi shpejtë për të kapur këtë moment me aparatin e tij fotografik.

Përmes kësaj fotografia, fëmija që u pagëzua me emrin Nevaeh (mbrapsht ‘Heaven’), ka diçka të kujtojë nga momenti kur ishte në prag të ardhjes në këtë botë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.