Fëmijët formojnë Pinokion

21:29 / 9.02.2013

Fëmijët nga shkollat e ndryshme në Dubrovnik janë mbledhur duke mbajtur maska të ndryshme. Ata janë bashkuar si pjesë e një karnavali të quajtur “Katër ditët e karnavalit të Dubrovnikut”.

Fëmijët nga shkollat fillore dhe të mesme kanë formuar figurën e Pinokios me madhësi prej 48 metrash.

Me këtë rast, fotografi njohur kroat Sime Strikoman ka arritur të bëjë një fotografi të bukur. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.