Gjykatësi fle, zgjohet dhe dënon të akuzuarin (Video)

10:03 / 1.02.2013

Gjykatësin e zë gjumi gjatë seancës, humb gjithë argumentet e palës mbrojtëse, më pas zgjohet dhe dënon të pandehurin me 5 vite burgim.

Ka ndodhur në Rusi, në qytetin e Blagoveshchensk-ut më 12 gusht të vitit të kaluar, por tani është bërë publike falë një videoje që po qarkullon në internet, transmeton TCH. Në të shihet qartë gjykatësi që ka mbështetur kokën në supin e tij të majtë, ndërkohë që avokati i të pandehurit merr fjalën.

Në përfundim të fjalës së tij, gjykatësi zgjohet dhe pa pasur nevojën të vendosë përballë provat pro dhe kundër të akuzuarit, e dënon atë me 5 vite burgim.

I akuzuari, identiteti i të cilit nuk bëhet publik, u gjend fajtor për akuzën e mashtrimit fiskal. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.