Hajni vendosi fotografinë e tij në Facebookun e viktimës

19:46 / 13.01.2013

Në qytetin KwaZulu-Natal të Afrikës së Jugut, një disa hajna hyrën në shtëpinë e James McCallit dhe mes tjerash ia vodhën edhe një kompjuter tablet të Samsungut.

‘Viktima’ vendosi që të ndryshonte të gjitha fjalëkalimet që shfrytëzonin ai dhe gruaja e tij në rrjetet sociale. Mirëpo, kur e hapi profilin në Facebook vërejti se njëri nga hajnat e kishte publikuar një fotografi të tij në profilin e gruas së McCall.

“E pash që një i panjohur e ka publikuar fotografinë në profilin e saj. Fillimisht mendova se bëhej fjalë për dikë nga familja”, ka thënë McCall, i cili ia ka transferuar fotografinë policisë.

Policia është akoma në kërkim të hajnit, ndërsa kjo ishte hera e pestë brenda dhjetë muajsh që familja e McCall ishte viktimë e hajnisë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.