“Edhe Jezusi do të kishte Facebook dhe Twitter”

18:50 / 26.12.2012

Kryepeshkopi gjerman, Robert Zollitsch, ka thënë se po të jetonte në këtë kohë Jezu Krishti, edhe ai do të kishte profil në Facebook dhe Twitter.

Në një intervistë për Ruhr Nachrichten, Zollitsch, i cili ka origjinë serbe, ka thënë fjalë të mira për ndikimin e rrjeteve sociale te njerëzit.

“Jezusi gjithmonë është kujdesur për njerëzit dhe këtë e ka bërë në forma të pazakonshme. Qëllimi i mediave është që të transmetojnë fjalën e Zotit te njerëzit”, ka deklaruar ai.

Deklarata e kryepeshkopit nga Freiburgu vjen pasi Papa Benedicti XVI krijoi profil në Twitter me emrin Pontifex, ku secilin status e miraton vetë ai (ndërsa e shkruajnë zëvendësit dhe bashkëpunëtorët e tij). /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.