‘Njeriu-ujk’ në jetën reale (Foto)

1:50 / 29.01.2013

Werner Freud është një burrë 79-vjeçar i cili është “shefi” i një kopeje ujqërish. Gjermani ka 40 vite që jeton me 29 ujqër në Merzig dhe tashmë është bërë një prej tyre.

Siç transmeton Top-Channel, Freud në shtëpinë e tij në pyll ka grumbulluar ujqër evropianë, siberianë, kanadezë dhe nga Arktiku.

Gjëja më e rrallë është se kur vjen koha e ushqimit, Ëerner ha i pari mishin e gjallë duke mos lejuar ujqërit e uritur të afrohen.

Këtë e bën në mënyrë që të ruajë të paprekur respektin që gëzon tek egërsirat. Kjo është arsyeja e vetme që ujqërit nuk e sulmojnë kurrë padronin e tyre, por e lëpijnë në fytyrë dhe luajnë me të. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.