Kryeministrja australiane: Fundi i botës më 21 dhjetor (Video)

15:42 / 6.12.2012

Kryeministrja e Australisë, Julia Gillard ka paralajmëruar se fundi i botës do jetë më 21 dhjetor, ashtu siç parashikohet në kalendarin Maja. Fillimisht të gjithë janë tmerruar nga këto deklarata, por më pas është sqaruar se bëhet fjalë për një video promovuese të një emisioni radiofonik.

“Nga ferri do të dalin zombie dhe bisha djallëzore që hanë mish njeriu”, është shprehur ajo në videon promovuese.

Fillimisht të gjithë janë tmerruar nga këto deklarata, por më pas është sqaruar se bëhet fjalë për një video promovuese të një emisioni radiofonik i cili do të merret me zhurmën mbi fundin e supozuar të botës më 21 dhjetor.

Pas kësaj, shumë prej të intervistuarve e kanë quajtur budallallëk një veprim të tillë të kryeministres, ndërkohë që të tjerëve u është dukur argëtuese. /Koha/Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.