Kur rruga shndërrohet në xhungël (Foto)

22:40 / 11.02.2013

Dy luanë kanë vendosur që ta bllokojnë komunikacionin në Nairobi të Kenias.

Në afërsi të Parkut Kombëtar të Nairobit, dy kafshët e egra dolën në rrugë dhe u shtrinë për t’u qetësuar duke krijuar radhë të gjata automjetesh, njofton Shekulli.

“Luanët qëndruan dhjetë minuta në mes të rrugës, por të gjithë shoferët u treguan të duruar dhe besoj se e shijuan spektaklin”, ka thënë një fotograf amator, i cili shfrytëzoi rastin të bënte disa fotografi.

Parku Kombëtar i Nairobit është hapur në vitin 1946 dhe aty mund të gjenden shumë lloje kafshësh, përfshirë gjirafat, leopardët dhe hipopotamët. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.