Majmuni sulmon dy nxënës

18:22 / 9.12.2012

Një majmun i ka sulmuar dy nxënës në Turqi, një 13-vjeçar dhe një 15-vjeçar, teksa ata po shkonin në shkollë.

Pasi i ka kafshuar në këmbë dhe duar Ozlem Canpolatin dhe Serap Dagun, majmuni ka ikur.

Fëmijët janë dërguar në spital me automjetin e ndihmës së shpejtë, ndërsa policia e ka gjetur majmunin në haremin e një xhamie në rajonin Kilicaslan.

Pas disa përpjekjeve për ta kapur, ekipet e kanë vënë në gjumë majmunin.

“Nuk është e çuditshme të shohësh nëpër rrugë qen dhe mace. Por, është dukuri shumë e rrallë të shohësh një majmun”, ka thënë nëna e njërit nga të sulmuarit, Nazmiye Dag, duke shtuar se do ta padisë pronarin e majmunit. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.