Me traktor nëpër botë

19:40 / 25.02.2013

Pensionisti francez, Claude Goubeau, i cili para tetë muajsh nisi rrugëtimin nëpër botë me një traktor, ka arritur në Turqi.

Ngjitur me traktorin e tij gjendet një dhomë e rimorkueshme ku ai fle. 51-vjeçari ka kaluar nëpër disa vende gjatë udhëtimit të tij, ndërsa në Turqi e ka vizituar Stambollin dhe Izmirin.

Goubeau ka thënë se i do njerëzit dhe natyrën, prandaj udhëton ngadalë me traktor, gjë që i mundëson ta njohë më mirë ambientin në të cilin gjendet.

Pas Turqisë, ai do të udhëtojë drejt Rusisë dhe Kinës. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.