Nga mbipesha nuk rrezikohen vetëm njerëzit (Foto)

22:51 / 8.01.2013

Mbipesha rrezikon të shndërrohet në sëmundjen e shekullit në të cilin jetojmë, ndërsa nuk është më një fenomen që kufizohet vetëm te njerëzit.

Kafshët, të cilat në natyrë konsumojnë aq ushqim sa u nevojitet, në kushtet shtëpiake, si rrjedhojë e ushqimeve të konservuara dhe mungesës së aktivitetit, kanë filluar të vendosin edhe ato gjithmonë e më shumë kilogramë të tepërt, njofton Top-Channel.

Sipas vlerësimeve, në SHBA 54 për qind e maceve dhe qenve shtëpiakë janë mbipeshë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.