Përdoruesja më e moshuar e Facebookut është 105 vjeçe

10:44 / 10.02.2013

Amerikania Edythe Kirchmaier është përdoruesja më e moshuar e rrjetit më të famshëm social, Facebook.

Në muajin janar ajo ka mbushur 105 vjet dhe në këtë mënyrë thyen rekordin paraprak, të cilin e mbante 101-vjeçarja Florence Detlor – njofton Daily News.

Përkundër moshës që ka, një ditë e zakonshme e Edythe është mjaft e ngarkuar. Ajo punon si vullnetare, vozit, bën vepra artizanale dhe kuptohet, qëndron e lidhur në Facebook.

Për më shumë, ajo shfrytëzon një iPad për t’u lidhur me botën. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.