Peshku doli nga uji dhe e sulmoi njeriun (Video)

19:32 / 16.01.2013

Derisa po përpiqej t’i ushqejë peshqit në Florida, një amerikan është sulmuar nga një peshk i madh, i cili doli nga uji dhe e kafshoi në dorë.

Videoja e hedhur në internet shfaq njeriun duke luftuar me peshkun në përpjekje që ta largojë nga dora e tij.

Pas ‘meçit’ prej disa sekondash, peshku e ka lëshuar, ka rënë në ujë dhe ka vazhduar notimin.

Bëhet fjalë për peshkun e quajtur ‘tarpon’, i cili mund ta rritet nga 1.5 deri në 2.4 metra dhe mund të peshojë nga 30 deri në 130 kilogramë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.