Peshku përmbys anijen (Foto)

14:40 / 2.02.2013

Në afërsi të brigjeve e Panamasë janë bërë një seri fotografish, të cilat shfaqin momentin kur një peshk i madh (marlin i zi - Makaira indica) përmbys një anije peshkatarësh.

Gjatë luftës mes peshkut dhe peshkatarit, anija ka anuar në njërën dhe është fundosur.

Askush nuk është lënduar në këtë aksident, ndërsa peshkatarët i kanë shpëtuar njerëzit nga anija që janë bërë fotografitë.

Prodhuesi i anijes ia ka hedhur fajin kapitenit duke thënë se ka ndodhur për shkak se vala e ka nxjerrë nga baraspesha anijen e jo nga fuqia e peshkut. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.