Qeni dhuron gjak, ia shpëton jetën një qeni tjetër

12:09 / 3.02.2013

Një qen 18-vjeçar, i sëmurë me tumor, ka shpëtuar falë dhurimit të gjakut nga një qen tjetër në moshë të njomë.

Ngjarja ka ndodhur në qytezën e Trevilios në Itali, me iniciativë të padronëve të kafshëve që donin me çdo kusht të shpëtonin të moshuarin.

Top-Channel njofton se qentë janë të gjinisë femërore dhe quhen Sissy e madhja dhe Sandy vogëlushja.

“Sissy ka qenë i gjyshes sonë, të cilës i ka bërë shoqëri për shumë vite para se ajo të ndërronte jetë në vitin 2011. Që atëherë e mora në shtëpi dhe kujdesem për të. Është një kafshë e moshuar, fle shumë dhe nëse i hedh topin, sigurisht që nuk shkon ta kapë. Por është shumë e ëmbël dhe nuk i mungon kurrë oreksi”, është shprehur pronari. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.