Rruga drejt vdekjes (Foto)

20:07 / 26.01.2013

Fotografi Amos Nachoum e ka kapur momentin kur një pinguin i vogël noton drejt gojës së një foke leopard, në Port Lockroy në Antarktik.

Pinguinët e vegjël janë në rrezik të madh nga grabitqarët, meqenëse nuk janë ‘të vetëdijshëm’ rreth rrezikut që u kanoset.

Fotografitë janë realizuar gjatë kohës kur Nachoum përpiqej të dokumentojë se si foka leopard gjuan në ujin e ftohtë.

Fokat leopard presin pranë ajsbergëve që pinguinët të hyjnë në ujë dhe më pas i sulmojnë me shpejtësi të madhe, para se ata të kuptojnë se çfarë po ndodh. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.