Shkatërrojnë shtëpinë duke festuar

18:03 / 20.02.2013

Dy vëllezër duke festuar fitimin e 75.000 dollarëve në lotari, e kanë shkatërruar shtëpinë e tyre, por fati i ka përcjellë edhe këtë here, sepse kanë shpëtuar gjallë.

Fituesit fatlumë duke festuar e kanë ngritur në ajër shtëpinë e tyre, duke qenë se njëri nga vëllezërit në kuzhinë i ka mbushur shkrepëset me butan për të ndezur nargjiletë, në të cilat kishte marihuanë. Një shkëndijë ka mjaftuar që gjithçka të eksplodojë.

Ngjarja ka ndodhur në Wichita të Kansasit, me ç’rast nga eksplodimi, njëri nga vëllezërit ka marrë lëndime në dorë dhe gjoks dhe është dërguar në spital, derisa tjetri është arrestuar.

Mysafirët tjerë të cilët kanë marrë pjesë në ndejë, kanë shpëtuar pa lëndime. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.