Stërvitje për të ngrënë mish gjarpri (Video)

1:10 / 23.02.2013

Në Tajlandë është zhvilluar stërvitja ndërkombëtare ushtarake “Kobra e artë 2013”, nga ku pasqyrohen pamje shumë interesante. Të bën përshtypje pjesa ku ushtarët pine gjakun e gjarprit dhe hanë zogjtë, si pjesë e stërvitjes në rast se mbesin vetëm në pyll.

Siç transmeton Start, “Kobra e artë” është një njësi ushtarake ku marrin pjesë ushtarë nga vende të ndryshme, realizohet për të vazhduar dhe zhvilluar më tej marrëdhëniet ushtarake të popujve të cilët kërkojnë një siguri të përbashkët.

Në këtë stërvitje bashkë me ushtarë të ardhur nga vendet e Azisë dhe Paqësorit, kanë marrë pjesë dhe ushtarë të ardhur nga Amerika. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.