Sukseset e njerëzve me emra koti!

16:20 / 15.12.2012

Ndoshta nuk është lehtë të niset jeta me emër pa lidhje, por - duke e kërkuar anën e ndritshme të kësaj - fakti se të gjithë kanë qeshur kur janë përmendur këta emra, mund të ndikojë shumë në karakterin e personit që e bartë.

1. Young Boozer

Young Boozer në vitin 2010 është zgjedhur në kreun e thesarit të shtetit të Alabamas. Slogani i tij gjatë kampanjës ishte: " Young Boozer for Treasurer" (Pijaneci i ri për thesar). "We don't trust him on the 'Young', but we'll take his word on the 'Boozer'" (Nuk i besojmë shumë për atë “i ri”, por i besojmë se është “pijanec”)

2. Govnor Teats

Duke dëshiruar që ta quajnë "guvernator" (gov'nor - guvernator, sipas fjalorit urban, ndërsa Teats nënkupton edhe thimthat), është e qartë se prindërit e të riut Govnor Teats kanë pasur shpresa të mëdha. Ndoshta në realizimin e planit të tyre i ka ndaluar fjala e shkruar keq për guvernator, por Govnori ia doli të jetë avokat dhe gjykatës i suksesshëm.

3. Adolf Lu Hitler

Janë pak emra që ngjallin refuzim tek njerëzit, e një ndër ta është pikërisht Adolf Hitleri. E pse pra dikush do ta quante djalin ashtu: Megjithatë, në Indi emri Hitler është i lidhur me ashpërsi dhe disiplinë e jo Holokaust. Adolf Lu Hitler Rangsa Marak është anëtar i partisë NCP (Partisë së Kongresit Nacional), dhe emrin e mbanë me krenari dhe vetëbesim. “Jam i kënaqur me këtë dhe nuk kam asnjë tendenca diktatoriale", thotë ai.

4. Tiny Kox

Anëtar i Senatit holandez, Tiny Kox, u bë i famshëm pasi publikisht shprehu dyshimet në lidhje me vlefshmërinë e rizgjedhjes së Putinit më 2012. Atëherë shpërtheu edhe shakaja me emrin e tij në rrjetin social Twitter (që në zhargon nënkupton: penisi i vogël). Por, Tiny është shkurtesë nga Martinus, emri i tij i vërtetë.

5. Dick Swett

Dick Swett (që në zhargonin amerikan mund të lexohet e nënkuptohet edhe si ‘penisi përshëndetës’ apo ‘paralajmërues’) ishte përfaqësues në Kongresin amerikan që nga viti 1991 e deri në vitin 1995. Më vonë ai u bë ambasador në Danimarkë. /Telegrafi/

 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.