Surfimi në valën më të madhe (Video)

18:35 / 30.01.2013

Legjenda amerikane e surfimit, Garrett McNamara, ka surfuar në valën më të madhe që është parë ndonjëherë në bregun Nazare të Portugalisë.

Vala ishte 33 metra e lartë, ndërsa McNamara theu rekordin e tij paraprak nga viti 2011 kur kishte surfuar në një valë prej 23.5 metrash të lartë.

“Më duhet të pranoj se jam ndier më mirë kur njoftuan se e kam thyer rekordin, sesa kur kam surfuar në atë valë”, ka deklaruar surfisti. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.