Takimi me balenat (Video)

16:53 / 8.12.2012

Frika dhe paniku i përjetuar nga një vajzë e vogël, kur u përball me dy balena gjigante teksa shëtiste me varkë me babanë e saj, është regjistruar nga kamera.

Gazeta Start njofton se ngjarja ka ndodhur javën e kaluar në afërsi të ishullit Fraser, të lidhur me qytetin Queensland të Australisë.

Babë e vajzë të dalë për peshkim, shkuan në zonën ku gjendeshin dy balena gjigante. Pasi fillon të regjistrojë pamjet me kamerën e saj, vajza frikësohet shumë kur balenat i afrohen varkës.

“O Zot, po afrohet, a do të na godasë? Ku është tjetra? Shiko babi, është aty, poshtë nesh. Do të na godasë”, ishin fjalët e para të vajzës së frikësuar edhe nga lëvizjet e balenave, të cilat herë pas here dilnin mbi ujë e zhyteshin përsëri brenda. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.