Tarzani i vërtetë

8:54 / 27.01.2012

DeWet Du Toit, një ish roje sigurimi nga Afrika e Jugut e ka shndërruar veten në Tarzan në përpjekje për të luajtur një film për heroin e xhunglës. Bodibilderi 24 vjeçar i papunë u fiksua pas legjendës për Tarzanin derisa jetonte në Namibi si fëmijë, ku babai i tij ka qenë koleksionues i librave dhe stripave për Tarzanin.

DeWet shpreson se atë do ta pikasin agjentët e Hollywoodit dhe një ditë ai do ta luajë rolin e Tarzanit në ndonjë film.

“Unë jam si Tarzani për shumë arsye. Miku im më i mirë është një elefant me emrin Shaka, dhe unë kaloj më shumë kohë me majmunët, zebrat dhe krokodilët sesa me njerëzit. Njerëzit mund të mendojnë se jam i çmendur, por unë e di se kam lindur ta bëjë këtë punë”, thotë DeWet.

Beqari DeWet thotë se figura e tij bie në sy tek femrat. Megjithatë ai ende po pret për ta gjetur vajzën e duhur të cilën thotë se do ta njoftojë edhe me miqtë e tij të xhunglës. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.