Ushtria në ndjekje të elefantit

20:39 / 17.12.2012

Ushtria nepaleze është vendosur në ndjekje të një elefanti vrasës, i cili ka shkatërruar banesa në disa fshatra dhe ka vrarë katër persona në tre muajt e fundit.

Elefanti, i cili duket se udhëton në zonat rurale të vendit të varfër aziatik, u pa për herë të fundit në një zonë rurale, 80 kilometra në jug të kryeqytetit Katmandu – transmeton Top-Channel.

Ushtarët kanë marrë urdhër që të eliminojnë kafshën që në shikim të parë, pa u përpjekur që ta kapin apo ta zbusin më parë.

Në Nepal ndodhen të paktën 300 elefantë të regjistruar, të cilët përdoren kryesisht për transport. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.