Vajza që pëlqen të hajë sfungjerë dhe sapunë

19:30 / 5.12.2012

Ka njerëz që ju pëlqejnë çokollatat, frutat apo edhe pijet. Por t’u pëlqejë sapuni?! Mos u çuditni, ka edhe të tillë.

Është Kerry Trebilcock, dentistja e cila vuan nga një sëmundje e rrallë, e njohur si çrregullimi “Pica”. 21-vjeçarja deri më sot ka ngrënë mbi 4.000 sfungjerë enësh dhe mbi 100 sapunë – njofton Kosovapress.

E pyetur se si i preferon sfungjerët, ajo është shprehur se më së shumti i preferon me salcë domateje pikante apo mustardë. Por me kusht që të mos ndryshojë shija, do t’i preferonte edhe sfungjerët me çokollatë të nxehtë.

Çrregullimi “Pica” i bën personat të kenë dëshirë të konsumojnë sende që nuk janë ushqime, si sapuni, boja, rëra, xhami, etj. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.