Vazhdon fenomeni i lakuriqësisë në eBay (Foto)

16:21 / 18.01.2013

Ndonëse tingëllon e pabesueshme që në fotot e artikujve për shitje në eBay aksidentalisht të shfaqni më shumë se që duhet, kjo dukuri është shpeshtuar. Thjeshtë, shumë shitës po e tregojnë edhe trupin e tyre lakuriq në eBay.

Fotografitë janë publikuar në shërbimin për shitje në rrjetin eBay, ndërsa shitësit duket se po mendojnë se nuk ka gjë të keqe që t’i fotografojnë lakuriq artikujt që i shesin.

Për fatin e keq të tyre, reflektimet e trupave të tyre mund të shihen në pasqyra, në kutitë e CD-ve, në ekranet televizivë apo të kompjuterit, e madje edhe në xhygymin e çajit.

Kur fotografit publikohen, herët a vonë dikush e vëren reflektimin e shitësit dhe atë foto e shpërndan në rrjetet sociale.

Rasti i fundit i tillë ishte ai i 21-vjeçares Aimi Jones, e cila fotografinë e një fustani që donte ta shiste, e publikoi me imazhin e saj që reflektohet në pasqyre, ku ajo është lartë me sutjene, e poshtë pa brekë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.