Humbet City, rrezikon vendin e katër (Video)

Manchester City ka humbur nga Southamptoni me rezultat 4-2.

Vendasit ishin më të mirë gjatë gjithë takimit dhe kjo ishte një fitore e merituar nga ata.

Goli i parë në këtë takim erdhi nga Shane Long në minutën e 25-të, ndërsa pas tre minutash shënoi edhe Sadio Mane.

Sadio+Mane+Southampton+v+Manchester+City+Premier+1Bp9xakOFWPx

Në minutën e 44-të shënoi Kelechi Iheanacho dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Edhe në pjesën e dytë pamë tre gola, dy nga Mane (57’ dhe 68’) dhe në minutën e 78-të shënoi edhe një herë Iheanacho.

Manchester City vazhdon në pozitën e katër me 64 pikë, apo katër më pak se Unitedi në vendin e pestë. Kurse Southamptoni ngjitet në vendin e shtatë me 57 pikë.

Ndeshja e ardhshme e Cityt është ndaj Arsenalit. /Telegrafi/

1-0: Goli i Shane Long goal ndaj Manchester Cityt.

Posted by Telegrafi Sport on Sunday, 1 May 2016

2-0: Tjetër gol nga Southamptoni, këtë here shënon Mane.

Kelechi Iheanacho tani ka 6 gola në Ligën Premier, e gjitha kjo nga vetëm tetë goditje në portë.

Ky djalosh ka një të ardhme të madhe…

3-1: Edhe një herë Sadio Mane.

4-1: Het-trik nga Sadio Mane ndaj Cityt.

4-2: Tjeter gol nga Kelechi Iheanacho.

Ikona e Barcelonës befason të gjithë - rikthehet të luajë futboll profesionist në moshën 58-vjeçare

Zbulohet favoriti i ri për të fituar Topin e Artë 2024: Haaland mbetet mbrapa në garë