Inter humb nga Sparta, rrezikon kualifikimin (Video)

Sparta Pragë ka fituar ndaj Interit me rezultat 3-1.

Gjiganti italian nuk ka mundur të shijoj fitoren as në ndeshjen e dytë të grupeve të Ligës së Evropës, pasi u mposhtën nga çekët e Sparta Pragës me rezultat 3-1.

Më të filluar ndeshja u pa se vendasit janë të interesuar për fitore, pasi filluan rrezikimet e portës së Sami Handanovic.

Nuk vonoi shumë dhe Sparta Praga gjeti golin e parë të takimit në minutën e shtatë me anë të sulmuesit Vaclav Kadlec, i cili shënoi pas një gabimi të bërë nga mesfushori Felipe Melo.

intaa

Kur pritet se gjiganti italian do të barazoj, ishte përsëri sulmuesi Kadlec, i cili dyfishoi epërsinë për skuadrën e tij.

Goli erdhi në minutën e 25-të, pas një skeme mirë të ndërtuar dhe asistimit të Martin Frydek dhe më këtë gol u mbyll pjesa e parë.

banega

Edhe pjesa e dytë foli në të mirë të vendasve sa i përket rasteve të krijuara për gol, pasi vinin më lehtë deri në zonën e zikaltërve.

Megjithatë, golin e parë në këtë pjesë e gjeti Interi me anë të Rodrigo Palacios, i cili shënoi në minutën e 71-të dhe i dha shpresë skuadrës së tij për një rezultat pozitiv.

palacio

Por, kjo epërsi nuk zgjati shumë pasi pas një ndërprerje Sparta arriti të shënoj edhe njëherë me anë të mbrojtësi Mario Holek.

Ky gol erdhi në minutën e 76-të, pasi më parë doli nga loja me kartonë të kuq mbrojtësi, Andrea Ranocchia.

holek

Deri në fund, Interi u mundua të shënoj edhe ndonjë gol, por pa sukses dhe kështu pëson edhe humbjen e dytë në Ligën e Evropës duke mbetur e fundit në grup me zero pikë. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës