Juve pa mëshirë ndaj Carpit (Video)

Juventusi ia ka shkaktuar Carpit humbjen që ndoshta e çon klubin kundërshtar në Serie B, pas fitores prej 2-0 në Juventus Arena.

Juventusi shfaqi paraqitje shumë të mirë në duelin ndaj Carpit, që po ashtu u mundua por e kishte të kotë.

Hernanes në minutën e 42-të me një goditje të sakt kaloi ekipin e tij në epërsi për 1-0.

Në pjesën e dytë (80′), Simone Zaza, mbylli dilemat për 2-0 dhe rezultatin përfundimtar.

Juve ka siguruar tashmë titullin, kurse Carpi e ka shumë vështirë mbijetesën pas kësaj disfate. /Telegrafi/

Njihuni me bukuroshet shqiptare që morën vëmendjen e të gjithëve në Allianz Arena

Hazard më në fund i kundërpërgjigjet Kroosit për deklaratën goditëse rreth formës së belgut te Real Madridi

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Zbulohen fjalët që Bellingham ia tha Kanes kur po bëhej gati ta gjuante penalltinë

Michail Antonio zbulon fjalët që bankina e West Hamit i dëgjoi nga Klopp në drejtim të Salah