AAK-ja i mban zgjedhjet në prill

22:40 / 16.01.2013

Grupi koordinues për zgjedhjet në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se zgjedhjet e përgjithshme të kësaj partie do të nisin në mbi 900 degë dhe se në to do të marrin pjesë mbi 35 mijë anëtarë të saj.

Kryetari i këtij grupi, Valon Tolaj ka thënë se zgjedhja e kryetarit dhe e kryesisë do të bëhet në pjesën e dytë të prillit, pas tubimit të 415 delegatëve pjesëmarrës, transmeton Koha.net.

Tolaj ka thënë se gjatë periudhës zgjedhore kjo parti synon të sjellë aderime të mëdha në strukturat e saj. Anëtarët e këtij grupi kanë bërë të ditur se do t’i dërgojnë ftesë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve dhe organizatave tjera për të përcjellë procesin zgjedhor në këtë parti. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.