Afganistani i gatshëm të marrë përgjegjësitë për sigurinë

10:33 / 13.02.2013

Qeveria afgane përshëndeti të mërkurën njoftimin e presidentit amerikan, Barak Obama, i cili deklaroi se 34 mijë trupa amerikane do të lënë Afganistanin gjatë vitit të ardhshëm, duke thënë se forcat afgane janë të gatshme të marrin përgjegjësinë për sigurinë e vendit.

Zëdhënësi i Ministrisë së Mbrojtjes së Afganistanit, Mohammad Zahir Azimi ka thënë për AP se janë të gatshëm për të marrë përgjegjësinë e plotë për sigurinë.

“Ne jemi të gatshëm për të plotësuar vakuumin dhe ne jemi gati për të marrë përgjegjësinë e plotë për sigurinë në 2013”, tha Azimi. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.