Agim Çeku i bashkohet PDK-së

12:13 / 16.01.2013

Agim Çeku, ministri aktual i Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe kryetar i Partisë Socialdemokrate, i bashkohet Partisë Demokratike të Kosovës.

Burime të sigurta i thanë portalit “Koha.net” se vendimi i tij do të bëhet publik shumë shpejt, pasi të legalizojë dorëheqjen nga posti i kryetarit të PSDK-së.

Kjo parti, e cila në koalicion me AKR-në u bë pjesë e bashkëqeverisjes në Kosovë, brenda javës do të zgjedhë kryetarin e ri. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.