Aksident me fatalitet

18:55 / 8.01.2013

Në magjistralen Pejë-Prishtinë, në fshatin Rigjevë, ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni, në të cilin ka humbur jetën një person.

Aksidenti ka ndodhur kur dy vetura janë ndeshur, me ç’rast një person ka humbur jrtën kurs enjë tjetër ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani ka thënë se njëri nga të aksidentuarit ka ndërruar jetë në QKUK.

“Rreth orës 16:05 minuta njëri nga viktimat ka ndërruar jetë, ndërsa i lënduari tjetër është dërguar në drejtim të Qendrës Klinike Universitare të Kosovë (QKUK)”, ka thënë Kelani.

Sipas Kosovapressit një veturë e tipit "Audi”,që drejtohej nga F.V. nga Gllareva e ka goditur një veturë tjetër “Opel Corsa” duke e shkëputur në mes dhe duke e hedhur në ara. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.