Aksident trafiku, një i vdekur

15:31 / 22.05.2013

Një person ka humbur jetën të mërkurën në orët e mëngjesit në një aksident trafiku në magjistralen Prizren –Prishtinë, në një kthesë në Grykë të Carralevës.

Sipas hetimeve të para të policisë, viktima që drejtonte automjetin e tipit “Pikap” ka humbur kontrollin ndaj automjetit që e drejtonte, duke kaluar në shiritin e kundërt të lëvizjes dhe është ndeshur ballë përballë me një kamion të tonazhit të rëndë që vinte nga krahu i kundërt.

Po sipas policisë, në kohën e aksidentit ishte duke rënë shi, i cili ka mund të ndikoj në ngasje transmeton KP.

Mjeku ka konstatuar vdekjen e viktimës, ndërsa trupi i tij është nxjerrë nga makina me ndihmën e zjarrfikësve për shkak të dëmtimit të madh. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.