Armenia votojnë për president të ri

8:44 / 18.02.2013

Armenët do të votojnë për president të ri, për herë të pestë që nga pavarësia e tyre. Zgjedhjet pasojnë një fushatë, e cila u përcoll me një tentim vrasje të njërit nga kandidatët për president dhe një greve urie nga një tjetër.

Me gjithë se përballet me 6 kundërkandidatë, presidenti në detyrë Serzh Sarkisian, sipas të gjitha anketave, duket se do të marrë 70 për qind të votave, transmetojnë mediat.

Në vitin 2008, dhjetë njerëz u vranë në përleshjet në mes të policisë dhe protestuesve, pasi që Sarkisian u shpall fitues. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.