Arrestime, për vjedhje të bagëtive dhe për grabitje nën kërcënimin e armës

16:38 / 1.04.2013

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona, të cilët kishin hyrë në ahurin e një personi në fshatin Kosh të Istogut dhe kanë vjedhur bagëtitë (dy lopë).

Njësiti policor ka gjetur bagëtitë si dhe automjetin me të cilin dyshohet se janë transportuar bagëtitë, ndërkaq me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Dy persona tjerë janë arrestuar në Mitrovicë, pasi që të maskuar dhe nën kërcënimin e armës kanë grabitur një telefon celular. Në automjetin e tyre, policia ka gjetur dhe konfiskuar një AK-47 dhe 11 copë fishekë të njëjtës armë, ndërsa në vendngjarje është gjetur një maskë e përdorur për grabitje.

Nga të dyshuarit është konfiskuar edhe vetura, e cila dyshohet se është përdorur në rast. Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.